fbpx

 

Kaip namus paruošti žiemai?

Šaltasis sezonas ir temperatūrų pokyčiai gali ne tik silpninti imunitetą, bet ir padaryti žalos jūsų namo konstrukcijai. Kol neprasidėjo didieji šalčiai, dar turite laiko apgalvoti visus įmanomus būdus, kaip išvengti žiemos padarinių pastatams. Kokius veiksmus reikėtų atlikti, kad paruoštumėte pastatą šalčiams?

Įtrūkimai pastato konstrukcijoje

Dėl šalto ir sausesnio oro, vis daugiau drėgmės gali būti ištraukiama iš pastato konstrukcijos. Prasidėjus žiemai, po truputi pastebėsite, kad grindys ims vis labiau girgždėti, o namo rėmuose gali atsirasti įtrūkimų ar net pasislinkti durų staktos. Jei kambario, lauko ar balkono duris bus vis sunkiau uždaryti – tai gali būti pirmas indikatorius, parodantis, jog namuose vyrauja sausas oras. Temperatūros svyravimai sukelia ir kitų sandarumo problemų, tokius kaip plyšiai lango struktūroje. Tai savo ruožtu gali paskatinti atsirasti skersvėjui, leidžiančius šiltą orą iš namų, o šaltą orą į vidų. Jei pastebite, kad jūsų namuose jaučiamas skersvėjis, patikrinkite savo langus ir pakartotinai užsandarinkite langus su kokybiškomis priemonėmis ir taip sutaupykite bei sumažinkite sąskaitas už šildymą.

Vamzdžių apšiltinimas

Šalčiausiomis dienomis ir naktimis gali kilti pavojus, kad jūsų vandentiekio vamzdžiai gali užšalti ir sprogti. Kad išvengtumėte šios vandentiekio katastrofos iš anksto izoliuokite atvirus vamzdžius šilumos juostomis arba putplasčio vamzdžių izoliacija, o po kriauklėmis atidarykite spintelės duris, kad šiltas oras nuolat cirkuliuotų aplink vamzdžius.

Rūsio sandarumas

Rūsio potvyniai yra problema, paprastai susijusi su pavasariu, tačiau jūsų namai ir žiemą gali nukentėti dėl tirpstančio sniego ir ledo. Žiemos metu į jūsų namus, pro rūsyje esančius plyšius, gali patekti vanduo, o, esant minusinei temperatūrai – šąlantis vanduo gali išsiplėsti, todėl įtrūkimai taps dar didesni. Taip pat, būtinai patikrinkite drėgmės lygį savo rūsyje. Rūsiuose dažnai yra daugiau drėgmės, kuri gali paskatinti pelėsio atsiradimą. Labai svarbu tinkamai sandarinti visus įtrūkimus pastato konstrukcijoje, kad aplink namą esanti drėgmė nepatektų į vidų.

Yra ir daugiau sprendimų, kurie užtikrins, kad jūsų žiema praeitų sklandžiai, o pavasarį nereikėtų rūpintis pastato renovacija. Štai keli patarimai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti žiemos sezono metu:

  • Prieš užkurdami židinį, apžiūrėkite židinius ir dūmtraukius, o, jei reikia, juos išvalykite.
  • Norėdami užkirsti kelią šalto oro ir drėgmės patekimui į jūsų namus, užsandarinkite plyšius ir įtrūkimus.
  • Išvalykite lietaus latakus. Pašalinkite iš latakų lapus, šakas ir kitas šiukšles, kad tirpstantis sniegas ir ledas galėtų laisvai tekėti. Tai gali užkirsti kelią pastato užtvenkimui, o taip gali atsitikti, kai vanduo negali nutekėti per latakus ir vietoj to prasiskverbia į namą.
  • Apkirpkite medžius ir pašalinkite negyvas šakas. Dėl ledo, sniego ir vėjo silpni medžiai ar šakos gali nulūžti, sugadinti jūsų namus ar automobilį arba sužeisti žmones.

Prieš artėjantį žiemos sezoną, pasirūpinkite, kad jūsų namai būtų sandarūs, o šaltas ir sausas oras negadintų nei sveikatos, nei pastato konstrukcijos. Užtikrinę sandarius namus, pasidomėkite, kaip sausas oras gali itin pakenkti jūsų sveikatai, o apie tai galite sužinoti čia.