fbpx

 

Kaip kontroliuoti drėgmę namuose?

Jau esame susipažinę su drėgmės įtaka namo konstrukcijai bei žmogaus sveikatai. Kylant klausimų, kaip kontroliuoti drėgmę įvairiose namo vietose, verta žinoti apie pagrindinius būdus bei aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį statant ar renkantis naujus namus. Juk nenorėtumėte po kelių metų susidurti su pelėsio, alergijos ar astmos priepuolių problemomis, kurių šaltinis būtų jūsų namai.

Pamatų drėgmė

Natūralu, jog drėgmės problemos itin aktualios tose vietose, kur pastato konstrukcija yra žemiau žemės lygio – tai įprastai gali būti rūsys, sandėliukas ar tiesiog namo pamatai. Čia svarbi ne tik tinkama izoliacija, bet ir kokybiška drėgmės kontrolė. Dažniausiai nepageidaujamą vandens nutekėjimą lemia įtrūkimai, namo sienų netolygumas, skylės. Turėkite omenyje, jog net maži įtrūkimai gali sugerti vandenį, tad jis nesudėtingai pateks į konstrukciją, o ilgainiui gadins ją bei sukels sveikatos problemas. Ką galite padaryti? Vienas iš sprendimo būdų, ant pamatų sienos naudoti garų, drėgmės ir šalčio nepraleidžiančias membranas tam, kad drėgmė nepatektų į rėminę sieną. 

Nuo pamatų kokybės priklauso namo ilgaamžiškumas ir sandarumas, todėl ypač svarbus grunto atsparumas drėgmei ir jo galimybės išlaikyti namą. Išsiaiškinkite sklypo žemės savybes, paklausę kaimynų ar pastatus projektavusių specialistų, ir išsirinkite tinkamą pamatų tipą bei medžiagas. Taip pat, pasirūpinkite tinkama ventiliacija rūsiuose ar kitose patalpose, kur galėtų kauptis drėgmė bei nepamirškite naudoti apsauginį apvalkalą aplink vamzdžius iš mineralinės vatos ar putų polistirolo.

Drėgmė sienose

Jei esate susidūrę su namo statyba, galbūt esate girdėję mitą, jog norint kontroliuoti drėgmę sienose, reikia įrengti garų barjerą. Deja, bet garų barjerai tik minimaliai sulėtina drėgmės plitimą. Didžioji drėgmės dalis į sienas patenka per įvairius tarpelius, skyles, nesandarintas namo vietas. Tam spręsti reikia daugiau dėmesio skirti namų sandarinimui. Palikti tarpai tarp vamzdžių sienose ar grindyse sukuria puikią terpę ne tik keliauti orui iš lauko, bet ir kauptis drėgmei, kurios padarinį – pelėsį, netruksite pastebėti ir pajausti. Itin dažna drėgmės problema yra susijusi su netinkamai atliktais langų montavimo darbais, netinkamų priemonių naudojimu, tad atlikdami langų sandarinimo ir montavimo darbus, pasirūpinkite kokybiškais produktais bei pasitarkite su specialistais.

Lietaus ir vėjo įtaka

Lietus ir vėjas taip pat gali sukelti sienų drėgmės problemų. Pavyzdžiui, jei pastebite, jog lietus nuteka per išorines sienas, įprastai tai yra netinkamo montavimo ar konstrukcijos rezultatas. Tam, kad išvengtumėte nepageidaujamų padarinių – konstrukcijos pažeidimo, drėgnų sienų, su kuriomis pasirodo ir pelėsis, naudokite tik kokybišką hidroizoliaciją, skirtą langams, durims bei apatinėms plokštėms. Penosil ekspertai yra paruošę A+ klasės langų sandarinimo sprendimus, skirtus skirtingiems fasadams sandarinti, kuriuos galite atrasti čia. Juose atrasite tik kokybiškus produktus ir  paaiškinimus, kurioje lango dalyje juos reikėtų naudoti, bei kokią naudą ir apsaugą jie suteikia namui.

Gyvename pakankamai lietingoje šalyje, tad drėgmė namuose nėra toks retas reiškinys. Vis tik suprasdami savo klimatą, galime imtis atitinkamų priemonių, kurios leidžia apsisaugoti nuo namo konstrukcijos pažeidimo bei tam tikrų sveikatos sutrikimų, kurias paskatina netinkama drėgmė. Saugokite savo sveikatą ir nepamirškite, jog viskas prasideda nuo pamatų!