fbpx

 

Drėgmės įtaka namo konstrukcijai ir sveikatai

Turbūt nemažai daliai žmonių teko susidurti su netinkamo drėgmės lygio padariniais. Rasojantys langai, pelėsis, dulkių erkutės – visa tai yra netinkamo drėgmės lygio priežastys, kurios turi neigiamos įtakos tiek Jūsų sveikatai, tiek namo energiniam efektyvumui.

Drėgmės judėjimo būdai

Geriausi sprendimai, padedantys subalansuoti tinkamą drėgmės lygį namuose, priklauso nuo gyvenamosios vietos klimato ir namo konstrukcijos. Tiesa, tvarkinga vėdinimo sistema yra būtina sąlyga, siekiant kokybiško rezultato. Tam, kad geriau suprastume apie tinkamiausius sprendimus kokybiškam drėgmės lygio palaikymui, reikėtų suprasti, kad vandens garai ar drėgmė į namus ar iš jų juda šiais būdais:

  • Su oro srovėmis;
  • Garavimu iš įvairių medžiagų;
  • Šilumos srautų judėjimu.

Kaip drėgmė kenkia jūsų sveikatai ir energiniam efektyvumui

 Oro judėjimas sudaro maždaug 98 % viso vandens garų ir drėgmės judėjimo pastatuose. Kodėl? Natūraliai oras juda iš aukštesnio slėgio zonų į žemesnio slėgio zonas greičiausiu būdu – per įvairias angas, įtrūkimus ar plyšius, esančius pastato konstrukcijoje. Tai reiškia, jog turint nesandarius namus, į jūsų namų vidų nesudėtingai patenka teršalai, alergenai, susidaro pelėsis, kuris gali paskatinti sunkias kvėpavimo takų ligas.

Jei turite kokybišką vėdinimo sistemą, pro namo plyšius šis oras maišosi su užterštu oru, todėl dalis kokybiško oro taip pat palieka namus. Kitaip tariant, net turėdami vėdinimo sistemą, kvėpuojate užterštu oru. Negana to, prarandate nemažą dalį šilumos, nes į namus nesudėtingai skverbiasi šaltas oras iš lauko. Dėl šios priežasties namai tampa vėsesni, todėl sunaudojate daugiau energijos jų apšildinimui.

Ką pataria ekspertai?

Penosil ekspertai akcentuoja, jog statant namus reikėtų atkreipti dėmesį į sandarinimo medžiagas. Jas rinkitės kompleksiškai, nes sandarumą dažnai užtikrina ne pavienės medžiagos, o jų sistema, kurioje kiekvienas produktas papildo ar padeda kitam produktui – taip pasiekiamas ilgalaikis rezultatas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Visų pirma, langų sandarinimui reikėtų naudoti sandarinimo putas, o užsandarintų vietų ilgaamžiškumui užtikrinti  specialias langų juostas. Juostos apsaugos jungtį iš išorės nuo oro temperatūros pokyčių, drėgmės, vėjo ir leis jungčiai kvėpuoti, o vidinės juostos apsaugos jungtį nuo drėgmės garų patekimo į ją. Pavojingose vietose, kuriose dažnai atsiranda pelėsis ar būna pastovi drėgmė, naudokite produktus, kurie yra atsparūs drėgmei bei savo sudėtyje turi priedų, kurie neleidžia susidaryti pelėsiui siūlėje.

Drėgmė gali sukelti nemažai sveikatos problemų – paskatinti alergines reakcijas, sukurti palankią terpę veistis dulkių erkutėms, pelėsiui. Kartu tai gadina pastato pamatus, palėpes bei sienas. Kontroliuoti drėgmės lygį namuose nėra sudėtinga, svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį.