fbpx

 

Užeršto patalpų oro įtaka augintiniams

Mūsų augintiniai, ypač šunys, yra itin jautrūs alerginėms reakcijoms, kurias paskatina prastą vidaus patalpų oro kokybė. Šunys, savo dydžiu yra lyg maži vaikai, jie taip pat didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia patalpų viduje, ant grindų, todėl jie tampa lengvais taikiniais oro teršalams, besikaupiantiems ant paviršių. Į ką gi reikėtų atkreipti dėmesį?

Pelėsio įtaka augintiniams

Paslėptas pelėsis gali kelti itin rimtų sveikatos problemų tiek Jums, tiek Jūsų augintiniams, nes yra sunkiau pastebimas, tad galite kvėpuoti pelėsio išskiriamomis medžiagomis, to net nenumanydami. Įprastai paslėptas pelėsis atrandamas už sienų, grindų, todėl didelę grėsmę sukelia naminiams gyvūnams ar grindimis ropojantiems vaikams. Negana to, augantis pelėsis sukuria pelėsio sporas, kurios gali tapti kvėpuojamo oro dalimi. Nepamirškite, jog dauguma pelėsio rūšių išskiria mikotoksiną – kenksmingą cheminį junginį, kuris itin žalingas inkstams bei kepenims. Įkvėptas karcinogeninis mikotoksinas, pavyzdžiui, Aspergillus, gali net sukelti vėžį. Turėkite omenyje, jog tam, kad pelėsis darytų įtaką, jis nebūtinai turi būti matomas, tad tikrinant namus nuo pelėsio, itin dažnai atrandama paslėpto pelėsio problema.

Augintinių alergijos

Šunys ir katės, taip pat kaip ir žmonės, gali kentėti nuo žiedadulkių. Tiesa, priešingai nei žmonės, augintiniai į alergijas reaguoja kiek kitaip. Vietoje čiaudėjimo ar kosėjimo, jie linkę kandžiotis, kąsytis, laižyti pažeistą vietą. Taip yra dėl to, kad žiedadulkės patenka ant naminių gyvūnų kailio, ausų, letenėlių, o tuomet ir ant odos. Bandydami atsikratyti alergijos sukėlėjų, šunys ir katės kramto, laižo ir kąso pažeistas vietas. Per daug drąskymo gali paskatinti kailio praradimą, odos sudirginimą bei infekcijas.

Kaip apsisaugoti?

  • Atlikite specialistų patikrinimą dėl pelėsio (nepamirškite patikrinti ir dėl paslėpto pelėsio);
  • Stebėkite augintinio kvėpavimą, kaip jis kinta patalpoje;
  • Palaikykite gyvūnų aktyvumą, nes tai padeda jo imunitetui;
  • Maudykite savo augintinius specialiais šampūnais, kurie nesukelia alergijų; 
  • Pasitarkite su veterinaru, ir jiems pritarus, augintiniems duokite žuvies taukų;
  • Augintinius maitinkite tuo maistu, kurio sudėtyje yra omegos, skatinančios geresnę smegenų veiklą, sveikesnį kailį ir odą;
  • Naudokite oro valytuvą, palikite jį tame kambaryje, kuriame miega augintinis. Tai padės panaikinti alergenus, dulkes ir augintinio pleiskanas.  

Tam, kad laiku pastebėtumėte netinkamą oro kokybę namuose, stebėkite tiek save, tiek savo augintinius. Jei Jūs jaučiate simptomus, būdingus būnantiems užterštoje aplinkoje, šiuos simptomus jaučia ir Jūsų augintinis – ir priešingai. Nepamirškite, kad sveikas oras padeda tiek Jūsų, tiek augintinių sveikesniam gyvenimui ir padeda išvengti ligų.