Kaip pasyvus namas prisideda prie Jūsų sveikatos?
Jei domėjotės namo statybomis ar būsto apdaila, tikriausiai jau esate girdėję sąvoką „Pasyvūs namai“. Šie namai išsiskiria ne tik tuo, kad sutaupo 90 % šilumos energijos, bet ir sukuria itin sveiką ir komfortišką aplinką gyvenimui. Sumažėjusios sąskaitos už šildymą, komforto jausmas yra tik dalis pasyvių namų privalumų. Ką apie juos būtina žinoti, ruošiantis statyti savo namus?
Kas yra pasyvus namas?
Pasyvus namas yra patikrintas ir efektyvus statybose naudojamas standartas, kurio eksploatavimui reikia iki 90 % mažiau energijos lyginant su įprastais namais. Pasyvių namų šeimininkai yra užtikrinti, kad energijos kainų augimas didelio poveikio jų gyvenimui neturės, nes pasyviuose namuose temperatūra išlieka stabili, o kokybiška vėdinimo sistema užtikrina sveiką orą.
Pasyvių namų požymiai:
- Išlaikoma stabili temperatūra visuose namų kambariuose;
- Sumažina šildymo išlaidas apie 90 %;
- Efektyvi šilumos izoliacija, modernūs langai leidžia išvengti bet kokio temperatūros pokyčio namuose;
- Maksimali saulės šviesa visos dienos metu;
- Sumažina CO2 kiekį maždaug 90 %;
- Puiki akustinė izoliacija apsaugo nuo išorės garsų.
Pasyvių namų privalumas yra tas, kad jie nereikalauja galingos šildymo sistemos. Šie namai yra efektyviai apšiltinti, be to naudoja pasyvius energijos šaltinius – saulės energiją, žmogaus kūno temperatūrą, apšvietimo ir buitinių prietaisų skleidžiamą šilumą. Pasyvūs namai taip neleidžia šilumai išeiti iš namų šaltuoju sezonu ir neįleidžia karšto oro vasarą.
Ar Pasyvūs namai yra brangesni?
Priešingai. Šie namai sumažina šildymo išlaidas apie 90 %, tad gyvendami pasyviuose namuose Jūs tik sutaupote. Papildomos pasyvaus namo išlaidos siekia iki 5 % didesnės nuo įprastų namų statybos, tačiau ilgesnėje perspektyvoje tai atsiperka ne tik mažesnėmis šildymo išlaidomis, bet ir kokybišku oru, kuriuo kvėpuojate.
Kokia nauda Jūsų sveikatai?
Pasyvus namas sumažina ir išskiriamą CO2 kiekį maždaug 90%, tad tai yra aplinkai draugiškas sprendimas. Filtruotas vidaus oras padeda išvengti alergijų sukėlėjų – dulkių, žiedadulkių, o gerokai sumažėjusi CO2 koncentracija namuose sumažina nuovargio, galvos skausmo ir kitų negalavimų tikimybę. Į namą atnešamas grynas oras padeda Jūsų organizmui kvėpuoti, o efektyviai sušildytas oras prideda komforto jausmą.
Tikrai esame susidūrę su situacija, kuomet norėdami pravedinti namus, atidarome langus. Apie lauko oro užterštumą žinome nemažai, tačiau atidarydami langus tai pamirštame arba nematome kitos išeities. Reikia prisiminti, kad iš lauko įsileidžiate automobilių ir gamyklų išskiriamas teršalų daleles, kurias atneša vėjas. Negana to, atidarydami langus žiemą iš namų išleidžiate šiltą orą, tad sunaudojate daugiau šilumos energijos. Turbūt atsimenate ir karštas vasaras, kuomet sunku užmigti net prie praviro lango? Praverdami langus tam, kad gautumėte gryno oro, iš tiesų įsileidžiate tik karštą orą, kuris trukdo namuose jaustis komfortiškai. Pasyvūs namai sprendžia šią problemą – namuose naudojama vėdinimo sistema užtikrina, kad visuomet kvėpuosite išvalytu oru, kuris suteiks komfortą, nepriklausomai nuo metų laiko.
Pabodo triukšmas iš gatvės?
Jei jūsų namas ar daugiabutis stovi netoli judrios gatvės, žinote ką reiškia pašaliniai garsai, trukdantys užsiimti įprasta veikla. Vienas iš pasyvių namų privalumų – akustinė izoliacija, kuri reiškia, jog namuose esantys langai yra su papildomu stiklu ir dviguba ertme orui. Tokio tipo langai ne tik sulaiko šilumą namuose, tačiau ir apsaugo nuo pašalinių lauko garsų. Tai dar vienas privalumas, kurį pajaučia gyventojai tiek žiemos, tiek vasaros sezonu.
Pasyvių namų pranašumai yra patikrinti ir patikimi. Pasyvūs namai yra naudingi ne tik pinigine išraiška, bet ir komforto, sveikatos prasme. Renkantis namus ar statant juos, raginame domėtis tiek energiniu efektyvumu, tiek pastato naudomis Jūsų sveikatai. Taip būsite užtikrinti namų ilgaamžiškumu, augančia jų verte ir sveika aplinka savo šeimai.